ANGLICKY-TRAVNIK.CZ Krajská soutěž ml. žáci sk. A

Celkový čas

Ostrava-Jih — Unie Hlubina

Ostrava-Jih — Unie Hlubina 3:0 (1:0)

SestavaŠtork Matyas – Tvarůžka Michal, Lipták Maxmilián, Kožušník Filip, Křižák Denis, Melega Marek, Pastierovič Sebastian, Prášek Jakub, Rataj Filip, Šikl Martin, Tvarůžka Šimon, Gažik Tomáš, Vojtasík Viktor

Vstup do utkání nám vyšel celkem dobře. Od začátku utkání jsme byli lepším týmem a to vedlo k první, i když šťastné brance na 1:0, kterou vstřelil Sebastian Pastierovič. Po prvním gólu jsme soupeře nepouštěli vůbec k ničemu a dál tlačili na obranu, ale dobrý výkon brankáře soupeře nás přiváděl k šílenství. Bohužel jsme do konce poločasu nepřidali další branku, naopak jsme ke konci mohli inkasovat, ale vynikající vyběhnutí našeho brankáře, brance zabránilo. Poločas utkání tedy skončil 1:0.

V poločasové přestávce jsme si snažili vysvětlit špatné chování v koncovce a i obranou fázi hry. To nám pomohlo hned ve 34 minutě přidat další branku. Po dobře kopnutém rohovém kopu, se k odraženému míči dostal Filip Rataj a nedal brankáři soupeře žádnou šanci, 2:0. Neustálou aktivitou kluci nedovolili soupeři vůbec nic a neustále jsme se tlačili do zakončení. Další branku jsme dokázali dát až ve 45 minutě utkání, kdy se k míči dostal Marek Melega a překvapil brankáře soupeře, 3:0.

Tímto výsledkem zápas skončil. Chtěl bych všechny hráče pochválit za předvedený výkon. Soupeře za celý zápas pustili snad pouze k jedné střele na bránu. Vyzdvihnout bych chtěl převážně obranou trojici Šimon Tvarůžka, Denis Křižák a Filip Rataj. Co nám ale zápas také ukázal je, že musíme zapracovat na zakončení.

Branky: Sebastian Pastierovič, Filip Rataj, Marek Melega

Hodnotil tr :Ondřej Žurek

3 - 0
Celkový čas

1. FC Poruba — Ostrava-Jih

1. FC Poruba — Ostrava-Jih 4:1 (3:0)

Sestava: Štork Matyas – Šikl Martin, Kožušník Filip, Šebesta Dominik, Tvarůžka Michal, Tvarůžka Šimon, Lipták Maxmilián, Rataj Filip, Gažik Tomáš, Melega Marek, Vojtasík Viktor, Křižák Denis

Vstup do utkání nám teda moc nevyšel. Po velmi špatných přihrávkách a nulové aktivitě jsme i po chybě našeho brankáře obdrželi branku už v pate minutě utkání. Zápasem nás provázela spousta nepřesnosti a nedokázali jsme soupeře dostat pod větší tlak. To bohužel vedlo k brance na 2:0 ve 20 minutě. A ani to nám nepomohlo zlepšit naší hru a po hrubé chybě v obraně jsme ve 25 minutě utkání prohrávali už o tři branky.

V poločase jsme si řekli, jak chceme nastoupit do druhého poločasu a to se nám trochu podařilo. Ve 33 minutě jsme díky brance Marka Melegy, dokázali snížit na 3:1. Myslím si, že v druhém poločase jsme nebyli horším týmem, ale bohužel nám chyběla chytrost a aktivita ve hře. Bohužel nám zápas vůbec nevyšel, gól už jsme dát nedokázali, naopak soupeř ve 47 minutě upravil na 4:1. V zápase kluci neodvedli to, co po nich chceme, a nezbývá nám nic jiného, než si vysvětlit chyby a připravit se na další zápas.

Branka FCOJ: Marek Melega

Hodnotil tr. : Ondřej Žurek