ANGLICKY-TRAVNIK.CZ Krajská soutěž st. žáci sk. A

Celkový čas

Ostrava-Jih — Ludgeřovice

4.6. 2023 FCOJ – TJ Ludgeřovice 8:0 (2:0)

Sestava: Maralík / Křižák – Carbol, Kobylák, Mišán, Fatka, Dunka, Serafin, Ryška, Musil, Černík, Mlčoch, Matiášek, Děcký, Palkovský, Soukup

Poslední domácí zápas nás čekal poslední tým tabulky. Kluci začali hned svého soupeře z Ludgeřovic přehrávat a vytvářet si šance, ale ani z metru jsme netrefili prázdnou bránu. Až v 19´min napřáhl z 25 metrů Daniel Mlčoch a ranou pod břevno otevřel skóre na 1:0. V první půli dal gól ještě Roman Dunka, když dorazil odražený míč do sítě a uzavřel skóre poločasu na 2:0.

Druhý poločas probíhal stejně jako ten první, jen s tím rozdílem, že už jsme začali dávat i góly. Postupně se trefili Dunka, Mlčoch, Palkovský, Musil, Fatka a skóre utkání uzavřel Lukáš Carbol, kterému to přál celý tým, protože byl jediný za základu, který ještě neskóroval. Kluky bychom chtěli pochválit za pěknou hru a že soupeře nepodcenili. Chceme poděkovat DEBL FANS, že klukům dělali skvělou atmosféru během zápasu i po zápase. Velký dík patří také rodičům, kteří nás podporovali celou sezónu. Ale hlavní dík patří klukům, že dokázali každý týden zvládat tlak, že musí vyhrát. Dokázali to a díky tomu jsme MISTŘI !!!
Branky: Mlčoch 2, Dunka 2, Palkovský, Musil, Fatka, Carbol
Hodnotil: tr. Mlčoch

8 - 0
Celkový čas

Ostrava-Jih — Unie Hlubina

28.5.2023 FCOJ – Unie Hlubina 5:1 (2:0)

V neděli odpoledne nás přijel prověřit třetí tým tabulky Hlubina. Hned v úvodu se uvolnil v pokutovém území Dominik Musil a střelou k tyči nedal brankáři šanci. Za pár minut se rozhodl pro samostatnou akci Jakub Leikep a střelou zhruba z 20 metrů rozvlnil síť soupeře. Potom se hra vyrovnala a bylo tam více nakopávání než nějaké kombinace. Poločas skončil naším vedením 2:0. Druhý poločas začali hosté více kombinovat, ale pouze na vlastní půli a do žádné šance se nedostali. Za to Jakub Leikep svojí šanci proměnil a vedli jsme 3:0. Po dalším našem rohu se opět měnilo skóre, kdy Jan Kobylák po střele pod břevno rozvlnil síť a bylo 4:0. Chvíli před koncem ještě utekl Roman Dunka a poslal míč podél brankáře na 5:0. Bohužel z poslední akce zápasu nám soupeř vstřelil úplně zbytečnou branku a uzavřel skóre na 5:1. Kluky chválíme, že utkání zvládli výborně takticky, kdy hosty nepustili kromě gólu do žádné šance a sami svoje proměnili. Už nám chybí jen kousek ke splnění našeho snu a cíle….
Branky: Leikep 2, Musil, Kobylák, Dunka

5 - 1
Celkový čas

1. FC Poruba — Ostrava-Jih

21.5.2023 1. FC Poruba „B“ – FCOJ 0:4 (0:2)

Sestava: Maralík – Carbol, Kobylák, Mlčoch, Fatka, Pavelka, Serafin, Ryška, Leikep, Zbořil, Dunka, Musil, Černík, Palkovský

Vstup do utkání nám vyšel na jedničku. Po dlouhém křižném balónu zakončoval po nedorozumění v obraně do odkryté branky Adam Pavelka – ve 20. vteřině utkání tak vedeme 1:0. Rychlý gól nás uklidnil, domácí naopak zaskočil. Utkání pak pokračovalo v našem tlaku, kdy jsme vysokým postavením a rychlým napadáním dělali domácím v rozehrávce problémy. Přicházely i naše gólové šance, leč bez kýžené efektivity. Až ve 20´min pláchl po levém křídle Dominik Musil a střelou pod brankáře skóroval na uklidňujících 2:0. Poté se na chvíli hra trochu vyrovnala, ale do šancí jsme porubské hráče nepouštěli.

I v druhém poločase jsme byli výrazně lepším týmem, ale už ne tak dominantním. Dva góly přidal ještě do své sbírky Jakub Leikep a bylo vymalováno. Čistou nulu v zápase udržel Karel Maralík, když ke konci utkání zlikvidoval přesně mířený přímák mířící do horního rohu branky. Zápas, ze kterého jsme měli trošku obavy, tak vyšel pro nás zcela jednoznačně a zaslouženě za plné 3 body. Na druhou stranu ale taky ukázal, že musíme ještě do dalších zápasů zapracovat na fyzičce.

Branky: Leikep 2, Pavelka, Musil
Hodnotil: tr. Fatka

0 - 4
Celkový čas

Ostrava-Jih — Brušperk

14.5.2023 FCOJ – SK Brušperk 3:0 (1:0)

Sestava: Maralík – Carbol, Kobylák, Matiášek, Dunka Pavelka, Serafin, Ryška, Leikep, Zbořil, Mlčoch, Musil, Černík, Soukup

V dalším kole náš čekal Brušperk. Kluci od začátku hráli na míči, ale bohužel pouze po šestnáctku. Až ve 22´min utekl Kuba Leikep a překonal brankáře. To byl jediný světlý moment prvního poločasu. Za celý poločas jsme nevystřelili na bránu soupeře. Hosté měli jednu střelu, ale s tou si náš brankář poradil. Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu. Kluci tlačili, ale střely nepřibývaly. Až dostal míč do běhu Adam Pavelka, zatáhl ho po křídle a na zadní tyči našel Daniela Mlčocha a skóre se konečně posunulo na 2:0 pro nás. Za chvilku si Jan Ryška naběhl na roh a nekompromisní hlavičkou uzavřel výsledek na 3:0. Kluky musíme pochválit, že soupeře nepustili do žádné šance, ale na druhou stranu se musíme podívat, že ani my jsme směrem dopředu moc nepředvedli. Někteří si musí uvědomit, že je rozdíl mezi „Krajem“ a „Městem“.
Branky: Leikep, Mlčoch, Ryška