Soutěž: Krajská soutěž st. žáci sk. A

ANGLICKY-TRAVNIK.CZ Krajská soutěž st. žáci sk. A
ročník 2022, E2A, Žáci – starší, číslo 2022810E2A
Žáci – starší 1. A třída skupina A

Ostrava-Jih — Heřmanice

6.11.2022 FC Ostrava-Jih – FC Heřmanice 4:0 (1:0)

Sestava: Maralík (Palkovský 36´) – Carbol, Kobylák, Mišán, Fatka, Pavelka, Serafin, Ryška, Leikep, Zbořil, Mlčoch, Dunka, Musil, Černík, Matiášek

Hodnocení:
V posledním kole podzimní části nás čekal neoblíbený soupeř z Heřmanic. Zápas začal hned naším tlakem, ale bohužel jsme nedali gól ani z těch největších šancí. Naštěstí v 16´min procedil Roman Dunka míč skrz brankáře a vedli jsme 1:0. Hosté hrozili pouze z brejků, které si naši kluci v zadních řadách pohlídali. Hned na začátku druhé půle se po chybě brankáře opět prosadil Roman Dunka a bylo to 2:0. Potom se už kluci uklidnili a začali fotbalem bavit jak sebe, tak nás i diváky. Vrcholem zápasu byl třetí gól, kdy si sedm hráčů vyměnilo míč z prvního dotyku a Adam Pavelka zasunul míč do sítě na 3:0. Tohle byla asi nejkrásnější akce celého podzimu. Pak si ještě zaběhl za obranu Jan Ryška a takovými polo nůžkami uzavřel skóre na 4:0. Kluky bychom chtěli pochválit za předvedenou hru v druhém poločasu a za výsledky celé podzimní části. A samozřejmě děkujeme rodičům a všem fanouškům za podporu našich borců a věříme, že bude stejně skvělá jako doposud.
Branky: Dunka 2, Pavelka, Ryška
Hodnotil: tr. Mlčoch

4 - 0
Celkový čas

Ludgeřovice — Ostrava-Jih

30. října TJ Ludgeřovice – FC Ostrava-Jih 0:9 (0:4)
Sestava: Palkovský (36´ Maralík) – Carbol, Kobylák, Mišán, Fatka, Pavelka, Serafin, Musil, Zbořil, Dunka, Matiášek, Černík, Soukup, Bittner, Racz, Gajdůšek

Hodnocení:
Poslední říjnový víkend jsme hráli s posledním týmem Ludgeřovic. Utkání nás moc neprověřilo. Domácí celý zápas nevystřelili na bránu a naši brankáři se míče dotkli pouze, když jim naši obránci dali malou domů. Kluci začali domácí tlačit hned od začátku a ve 4´min otevřel skóre Šimon Serafin. Kluci neustále domácí přehrávali, ale sami se díky častým offsidům o další šance připravovali. Ve 20´min Šimon Serafin završil hattrick a chvíli po něm dal Jan Kobylák gól z přímáku na 4:0 a uzavřel tak poločas.

Druhý poločas jsme opět měli navrch, ale dlouho bez gólového vyjádření. Za posledních 15 minut jsme pak dali ještě 5 gólů a konečné skóre bylo 9:0. Za zmínku stojí gól Vojtěcha Fatky, který napřáhl z 25 metrů a nechytatelně zavěsil. Jinak jsem zklamaný, že někteří kluci, i přes opakované herní šance, se nedokáží prosadit ani proti nejslabším týmům soutěže.

Branky: Serafin 3, Musil 2, Kobylák, Fatka, Mišán, Matiášek (p)
Hodnotil: tr. Mlčoch

0 - 9
Celkový čas