MěS starší žáci (6+1)

Sokol Koblov — Ostrava-Jih ‚B‘

15.6.2023  Koblov – FCOJ 1:19 (1:8)

Sestava: Křižák – Tvarůžka, Křižák Denis, Pastierovič, Kožušník, Rataj, Šíkl, Šebesta, Zbořil, Rácz, Soukup, Bittner, Matiášek, Děcký

Utkání, do kterého nastoupili také hráči roč. 2010, bylo sehráno čistě v naší režii, neboť soupeř nebyl vůbec fotbalový, natož fyzicky zdatný. V samotném zápase nebylo ani poznat, kdy jsme měli na hřišti nováčky či už ostřílené borce. Moc nás potěšilo, že kluci předváděli pěkný kombinační fotbal se spoustou přihrávek a také že měli chuť si zastřílet.  Přestože tento zápas naše kluky příliš neprověřil, tak věříme, že je do další sezóny na čem stavět a že kluci přecházející na velký fotbal se budou rychle adaptovat. Děkujeme všem za účast a těšíme se až se sejdeme při letní přípravě.

Sokol Hrabová — Ostrava-Jih ‚B‘

3.6. 2023 Hrabová – FC Ostrava-Jih „B“ 2:0 (2:0)

Sestava: Ivanov – Bittner, Matiášek, Rácz, Soukup, Černík, Palkovský, Dunka, Musil, Mišán, Serafin

Zápas jsme si prohráli v první půli, kdy jsme směrem dopředu neukázali vůbec nic. Naopak domácí, po jedné průnikové přihrávce za naši obranu a a jedné střele z dálky, kdy si náš brankář vybral slabší chvilku, převážili snadno skóre zápasu na 2:0 pro Hrabovou, které se i přes naše výrazné zlepšení v druhém poločase nepodařilo změnit.

Prvních 35´minut zápasu jsme působili značně ospale, chyběla nám rychlost a agresivita v soubojích a hlavně tlak do soupeřovy brány. Druhá půle pak byla zcela o něčem jiném, domácí jsme v poli výrazně přehrávali, což často řešili jednoduše pouze odkopy co nejdál od vlastní brány. Přicházeli i naše šance, velmi „velké“ šance, leč gólu jsme se žádného nedočkali. Ten den nám prostě nebylo souzeno rozvlnit domácí síť. Za předvedenou hru v druhé půli musíme ovšem kluky pochválit, bohužel na body to v tomto zápase nestačilo.

2 - 0
Celkový čas

Ostrava-Jih ‚B‘ — Vratimov

28.5.2023  FC Ostrava-Jih „B“ – Vratimov 10:2 (7:1)

Sestava: Ivanov – Děcký, Bittner, Soukup, Černík, Zbořil, Leikep, Mlčoch, Matiášek, Palkovský

Za krásného nedělního počasí jsme přivítali hosty z Vratimova. Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a v 7´min jsme po brankách Jana Černíka a  Jakuba Leikepa vedli 2:0. Pak se hra trochu vyrovnala a začali hrozit i hosté. Jejich snaha vyústila snižujícím gólem z penalty, když jsme předtím propadli ve středu obrany a náš gólman se dopustil faulu před brankou. Vratimov pak na chvíli převzal iniciativu a vyrovnal naše kluky v kombinaci. Fyzicky jsme však měli lépe připravený tým, což se postupně začalo projevovat i na skóre zápasu. Do konce  prvního poločasu jsme přidali ještě 5 branek a nebylo pochyb o tom, kdo že získá 3 body. Také druhá půle se odehrávala více v režii našeho týmu, který přidal ještě 3 branky. Hosté dokázali skórovat ze hry jenom jednou. A to jim ještě náš nováček v bráně Alejandro Ivanov zlikvidoval druhou nařízenou penaltu. Zápas jsme s přehledem výsledkově zvládli. Těší nás, že celkem 6 hráčů vstřelilo v zápase branku. Hráči ročníku 09 by však měli už konečně více přidat, neboť se blíží doba, kdy by měli oni svůj tým na hřišti táhnout.
Branky:  Leikep 3 Matiášek 3, Mlčoch, Černík, Bittner, Zbořil

10 - 2
Celkový čas

Lokomotiva — Ostrava-Jih ‚B‘

20.5.2023 Lokomotiva Ostrava – FC Ostrava-Jih „B“ 1:13 (1:5)

Sestava: Křižák – Bittner, Rácz, Soukup, Zbořil, Matiášek, Černík, Dunka, Fatka, Palkovský, Ivanov, Maralík

Konfrontace s týmem Lokomotivy Ostrava dopadla stejně jako na podzim. Debaklem. Bylo i dobře, že jsme si na toto utkání dovezli vlastní míče, jinak nevím, jestli bychom měli vůbec s čím hrát. Domácí se sice dostali v samém úvodu do vedení pěknou střelou pod víko, ale to bylo z jejich strany téměř vše, co fotbalového předvedli. Naši kluci plnili na hřišti to, co jsme po nich chtěli – rychle dávat míč od nohy, roztahovat hru a „provětrávat“ střelbou domácího gólmana. Úvodní obrovské nadšení domácích postupně uvadalo, jak začali přibývat naše góly. Obraz hry po celou dobu utkání byl stejný, my jsme kombinovali a soupeř pouze stínoval. V zápase domácí předvedli i pár ostřejších zákroků, ale chválíme kluky, že nic neopláceli a zbytečně tak nerozdmýchávali emoce hráčů Lokomotivy a jejich střídačky. Zápas shlédlo i pár našich věrných fandů, kterým tak děkujeme za podporu …
Branky: Ivanov 3, Dunka 4, Zbořil 3,Soukup, Palkovský, Maralík