Soutěž: MěS starší žáci (6+1)

MěS starší žáci (6+1)

Ostrava-Jih ‚B‘ — Lokomotiva

6.11.2022 – FC Ostrava-Jih „B“ – Lokomotiva Ostrava

Sestava: Palkovský – Rácz, Kobylák, Mišán, Bittner, Černík, Dunka, Matiášek, Musil, Soukup, Vevjorka

Kdo přišel, nelitoval. Soupeř budil sice určité obavy, ale ty se dnes naštěstí nepotvrdily. Navíc byl tým Lokomotivy opět pod super dozorem zástupců městského fotbalového svazu. Naši hráči, dnes mimořádně „vytuněni“ o dva základní pilíře A-týmu, předvedli velmi dobrý poctivý výkon, kdy konečně zrychlili přihrávky mezi sebou, což dost možná otrávilo i soupeře, který tak po 10 min zápasu téměř přestal běhat. Naši hráči postupně začali také nadělovat a skóre tak začalo spravedlivě pozvolna narůstat. Nebylo žádných pochyb o tom, kdo že je na hřišti pánem. Hosté nejenže fyzicky odpadli, ale spíše než hře se začali věnovat srandičkám, což z jejich strany vedlo až k znevážení fotbalu. Jsem rád, že naši kluci hráli fotbal až do konce a že je nerozhodili některé předváděné komediální výjevy. Zaslouženou odměnou jim pak byly připravené steaky …
Branky: Musil 3, Mišán 3, Dunka 2, Soukup, Matiášek
Hodnotil: tr. Fatka

10 - 0
Celkový čas

Pustkovec — Ostrava-Jih ‚B‘

28.10.2022 – TJ Pustkovec – FC Ostrava-Jih „B“ 1:5 (0:1)

Sestava: Palkovský – Carbol, Matiášek, Vevjorka, Děcký, Rácz, Soukup, Fatka, Musil, Křižák, Gajdůšek, Černík, Maralík

S posílenou sestavou jsme si přijeli do Pustkovce pro 3 body. Utkání však jednoduché nebylo, neboť jsme do něj vstoupili velmi vlažně a nekoncentrovaně. Domácí byli nebezpeční hlavně v brejcích, my jsme chtěli více kombinovat s míčem u nohy. Chyběla nám však koncovka, špatné náběhy a individuální řešení nás připravovali zbytečně o slibné gólové šance. Naštěstí se v 1. poločase trefil Karel Maralík střelou z dálky a do kabin jsme mohli jít s průběžným jednogólovým vedením. V 2. poločase pak kluci přidali konečně více na tempu a domácím postupně odskočili na větší brankový rozdíl. Zlepšená hra tak přinesla zasloužené 3 body. S takovým soupeřem bych si však představoval větší rozdíl ve skóre, takže spokojenost se zápasem tak napůl.

Branky: Maralík 2, Musil 2, Vevjorka

Hodnotil: tr. Fatka

1 - 5
Celkový čas

Ostrava-Jih ‚B‘ — Sokol Hrabová

23.10.2022 – FC Ostrava-Jih „B“ vs. Sokol Hrabová 2:7 (1:1)

Sestava: Palkovský (36´ Křižák) – Matiášek, Rácz, Soukup, Vevjorka, Gajdůšek, Maralík, Černík, Bittner, Děcký, Musil, Křižák (36´ Palkovský)

Hodnocení:
Postavení soupeře napovídalo, že kluky nečeká v zápase nic lehkého. V prvním poločase to tak ale nevypadalo. Vyrovnaná hra se odehrávala ponejvíce ve středu hřiště, přičemž soupeř byl, až na pár zakončení z dálky, vcelku neškodný. My jsme hráli velmi dobře v obraně a soupeř zase lépe v útoku. V našem útoku jsme bohužel postrádali větší odvahu jít do zakončení a zdravou agresivitu. Ale ono to moc ani jít nemohlo, když jsme byli v soubojích pomalí. Do druhého poločasu jsem prostřídal gólmana a jak se ukázalo, tah dobrý to z hlediska celkového výsledku nebyl. Góly začaly rychle padat, leč do naší sítě. Nutno říct, že ani obrana gólmanovi moc nepomohla. V naší hře postupně začal převládat chaos, kluci byli čím dál více rozladěnější a co se týče útočné snahy tak i zcela neškodní. Za 35´min druhé půle se nám podařily pouze dvě rychlé kombinační akce, z nichž jedna byla zakončena gólem Patrika Soukupa – střelou z pravé strany okolo gólmana. Druhá pak skončila faulem v pokutovém území, přičemž následně nařízenou penaltu Dominik Musil neproměnil (mohlo být 3:3). Ze samotného výsledku si tak hlavu ani nedělám, jako z toho, že u některých našich borců není vidět žádný herní posun a týmu to moc nepomáhá. Abych však nekončil pesimisticky, v utkání jsem viděl také velmi pěkné obranné momenty při odebírání míčů z kopaček soupeře. Všem hráčům díky za účast a rodičům, že nám opět přišli fandit.

Branky: Musil, Soukup
Hodnotil: tr. Fatka

2 - 7
Celkový čas