muži O.-Jih – Václavovice 5:2

Mistrovské utkání mužů 30. 5. 2015 – sobota 17:00

 FC Ostrava-Jih  –   TJ Sokol Václavovice  5:2  

Branky:

  1. F. Zima , 18. R. Schüler , 28. R. Schüler , 60. T. Korbačka , 80. P. Kroupa – 41. P. Hájek , 89. A. Novotný

Sestavy:

FC Ostrava-Jih: R. Vaňo – F. Zima (70.  M. Vedlich) , M. Konečný , O. Pavlát , M. Mecner – T. Korbačka , J. Žila , D. Ščigel , M. Čajka – P. Kroupa , R. Schüler (75.  T. Klobása)

TJ Sokol Václavovice: L. Ometák – P. Sládek , R. Žižka , A. Langer , R. Kozel – J. Bystroň , P. Zezulčík , M. Berta , A. Novotný – R. Ludvík , P. Hájek

 Hráči zápasu: T. Korbačka , R. Schüler – P. Zezulčík , L. Ometák .

 Ostrava-Jih poprvé na jaře vyhrála.

Souboj dvou nejhorších týmů soutěže vyzněl jednoznačně pro domácí fotbalisty, kteří pěti góly potvrdili svoji záchranu v soutěži.

Celkem jednoznačné utkání se odehrálo v Ostravě-Zábřehu, kde domácí Ostrava-Jih hostila poslední tým tabulky Václavovice. Domácí se dostali do vedení hned v 7. minutě, kdy se prosadil Zima – 1:0. V 18. minutě chytrým lobem zvýšil Schüler – 2:0. Ve 28. minutě tentýž hráč po faulu na Kroupu proměnil pokutový kop – 3:0. V závěru poločasu se hostům podařilo Hájkem snížit, kdy využili nedůrazu Pavláta – 3:1.

Druhý poločas probíhal v podobném duchu jako ten první. Hosté byli neškodní a domácí navyšovali skóre. Asi po nejhezčí akci utkání, kdy šel míč po ose Pavlát – centrující Ščigel – a hlavičkující Korbačka to bylo již 4:1. Na 5:1 z pohledu domácích zvýšil Kroupa. Konečnou podobu výsledku dali v samotném závěru utkání hosté z pokutového kopu A. Novotným – 5:2.

Ohlasy k zápasu

Ondřej Pavlát (Ostrav-Jih): Dnes to pro nás bylo relativně snadné utkání. Brzy jsme se dostali do vedení a poté jsme si výsledek hlídali.

Martin Vítek (Václavovice): Náš přístup k utkání byl opět více než mizerný, díky tomu jsme nemohli pomýšlet na bodový zisk.

[flagallery gid=103]