Mistrovské utkání mužů – 26. 3. 2016 – sobota 15:00

FC Ostrava-Jih – TJ Vítkovice Svinov 1:0 (1:0)

Sestava: Váňo – Holman, Konečný, Prokeš, Zima – Čajka, Strempek, Mecner, Korbačka – Gelnar, Noštinský

Střídání: 62´ Schüler za Noštinského, 73´ Georgiovský za Gelnara

Branky: 24´ Gelnar

ŽK: 46´ Čajka, 85´ Mecner, 88´ Vaňo, 89´ Zima

První krůček k záchraně!

První krůček k záchraně se vydařil. Utkání v prvních pěti minutách začali hosté aktivně, ale naše obrana hrála pozorně. Postupně jsme zpřesnili přechodovou fázi do útoku a získávali územní převahu, která trvala po celý první poločas. Převahu jsme zúročili v 24´ brankou Gelnara hlavou, po centru z pravé strany. Nadále jsme ohrožovali branku soupeře, ale pozorný a dobře chytající brankář hostů nám střelecké pokusy zlikvidoval.

V druhém poločase se hra vyrovnala. My jsme kazili spoustu přihrávek již v prostorech kolem půlicí čáry. Z naší strany přibývaly fauly v osobních soubojích. Soupeř zahrával spoustu standartních situaci. Pozorná obrana a jistý brankář Váňo však nepustila soupeře do žádné šance, a když už, tak stačili obránci blokovat střely soupeře. Přesto jsme mohli naše vítězství pojistit dalšími brankami. Neproměněný pokutový kop Konečným, a potom dvě gólové šance Schülera. Při první brankář hostů včasným vyběhnutím zabránil brance a při druhé, když míč prošel mezi jeho nohami, se odrazil od paty a putoval kolem tyče mimo. Takže nakonec vybojované a zasloužené tři body v bojích o záchranu. Za bojovný a obětavý výkon musíme pochválit všechny hráče.

Příští utkání hrajeme v sobotu 2. 4. 2016 v 15:30 ve Fryčovicích. Přijďte povzbudit náš tým. L.P.